09/04/2014

Wiosenna podwójna tęcza

Piękny słoneczny dzień, a po południu krótka burza. I pojawił się niezwykły widok. Podwójna tęcza. Akurat byłam w pracy. Fotka z godz. 17.03.



Czyż to nie cudny widok? Oczywiście nie zmokłam, choć nie miałam parasolki. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale wyobrażenie sobie parasola nad głową wystarcza. Inni mokną a ja nie.


Ciągle patrzę w niebo i zapisałam się na kurs podstaw astrologii. Wiem już co nieco o planetach i znakach zodiaku. Nie wierzę, że planety mogą na nas jakoś wpłynąć. Jednak tak się dzieje. Ciekawe, gdyby nie było Księżyca to nie byłoby przypływów i odpływów mórz.


Starożytni patrzyli w niebo i obserwowali planety, zauważali pewne prawidłowości. Im było to potrzebne, bo nie mieli kalendarzy. Budowali różne obserwatoria i widzieli więcej ciał niebieskich niż my w XXI wieku. Neptuna „odkryto” dopiero w XIX wieku, Plutona w latach 30 XX w. Jeszcze jest planetoida Ceres wyznaczona matematycznie. Jest to niebywale ciekawe. Na tablicach sumeryjskich są jeszcze inne dziwne rzeczy, których my nie rozumiemy. Obecny układ planet na niebie sprzyja temu co się dzieje. Kwadratura Urana i Plutona chce zmian totalnych, na które nie ma się wpływu. I to się teraz dzieje. Pytanie: czy to planety mają taki wpływ na naszą rzeczywistość, czy to człowiek wykorzystuje te układy planetarne.


A tu fotka z 6 kwietnia godz. 22.13. Nad Księżycem widoczny jest Jowisz (ta malutka kropka)



A tu 7 kwietnia godz. 22. Jowisz już jest bardziej po prawo.



Teraz na niebie oprócz ciał niebieskich są jeszcze satelity.


Europejskie satelity w styczniu posiadały na orbicie: Rosja – 1465 , Francja – 57, Niemcy – 47, Wlk.Bryt. - 33, Włochy – 23, Hiszpania – 16, Szwecja – 11, Ukraina – 6, Norwegia – 3, Polska, Grecja, Szwajcaria i Austria po 2, Rumunia, Litwa i Białoruś po 1.


Jak jest dobra widoczność to widać zagęszczenie satelitów. Ciągle obserwują nas i inne planety, zależy jakie mają zadania. A ludzie dają się nabrać, że ogromny samolot może gdzieś zniknąć bez śladu. To jest niemożliwe. Jest w tym ukryty cel. Wiadomo wywiad. Stacja ISS gdy przelatuje nad Oceanem Indyjskim to znika obraz, nie ma widoczności tego terenu. Można sprawdzić, jak ktoś ma czas to obserwować. Umieściłam link w bocznym panelu.


Co takiego jest w Kosmosie, że ludzkość tak się tym interesuje? Czy już Ziemia jest poznana, czy wiadomo wszystko o oceanach, o wnętrzu Ziemi?


A może właśnie to jest odwrócenie naszej uwagi. Dlaczego nakładem ogromnych sił i środków człowiek eksploruje Kosmos. Przecież w oceanach drzemie kolosalna energia. Czy wszyscy wiedza jak odsalać wodę, żeby nie było braków wody pitnej? Wszystko potrzebne do życia mamy na naszej planecie. Chyba, że czegoś nie wiemy.


 




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz